Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Linia trymowania filetów

Dane
Producent: STAWIANY
Typ: Linia trymowania filetów
Moc: 0.00 kW
Gwarancja: 12 miesiące

Zaloguj się aby zobaczyć więcej


Linia trymowania filetów przeznaczona jest do końcowej, wykańczającej obróbki filetów łososia przed solankowaniem. Składa się z np. ośmiu stanowisk roboczych, wyposażonych w stoły do obróbki oraz koryta do odprowadzania odpadów. Dostarczanie surowca oraz odprowadzanie gotowych filetów i odpadów odbywa się przenośnikiem taśmowym.

Linia trymowania składa się z trzech stałych przenośników taśmowych oraz jednego przejezdnego, łączącego linię z urządzeniem do nastrzykiwania filetów solanką.
Surowiec podawany jest przenośnikiem o szerokości taśmy 500 mm, produkt gotowy i odpady transportowane są taśmą o szerokości 300 mm.
Stanowiska robocze posiadają deski z polietylenu do krojenia oraz koryta sprowadzające odpady na przenośnik. Przy stanowisku znajduje się pistolet natryskowy do zmywania stołu oraz płukania surowca.
Każdy z przenośników składa się z:
napędu,
napinacza,
konstrukcji nośnej,
taśmy transportowej,
rolek napinających,
rolek podtrzymujących,
zgarniacza.
Napęd przenośnika stanowi motoreduktor bezstopniowy, pozwalający na dopasowanie prędkości taśmy przenośnika do aktualnie potrzebnej wydajności.
Cały napęd przykryty jest obudową z blachy nierdzewnej.
Napinacz przenośnika składa się z przesuwnego bębna ustawianego dwoma śrubami napinającymi.
Konstrukcja nośna wykonana jest z profili nierdzewnych i jest wspólna dla trzech przenośników. Wyposażona jest w nastawne nogi, umożliwiające wypoziomowanie całej linii.
Przenośniki wyposażone są w taśmy transportowe NORTECH pokryte wysokojakościowym termoplastycznym polichlorkiem winylu w kolorze białym. Są one całkowicie wodoodporne, odporne na promieniowanie ultrafioletowe oraz na działanie kwasów, zasad i soli. Posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny i mogą być stosowane do bezpośredniego kontaktu z produktami spożywczymi.
Rolki napinające wykonane są ze stali nierdzewnej i ułożyskowane na łożyskach tocznych. Rolki podtrzymujące wykonane są z wałka teflonowego.
Pod bębnem napędowym zamocowany jest zgarniacz usuwający podczas pracy przenośnika zanieczyszczenia z taśmy transportowej.
Szafa sterownicza zamontowana w pobliżu urządzenia jest wspólna dla wszystkich przenośników. Wyposażona została w pełną automatykę sterowniczą.

Informacja online: MSN Messenger Skype